foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Historie

Historie našeho klubu

Činnost oddílu krasobruslení byla zahájena již v roce 1968 pod hlavičkou TJ Dynamo Děčín SČE oddíl krasobruslení. Bruslilo se jen na otevřené ploše. Jako trenérka klubu byla v Praze na ústředí pro Děčín paní Věra Trejbalová, přebornice ČSSR v krasobruslení, která se po ukončení závodní kariéry věnovala trenérské činnosti.
Mezi její svěřence patřili nějaký čas i mistři světa sourozenci Romanovi, taneční pár Babická - Holan a reprezentantka Maruška Víchová. babkova-lohnisky-mV Děčíně tehdy bylo 60 dětí, které nikdy nestály na bruslích. Za pomoci čerstvých absolventek trenérského kurzu Dagmar Lohniské (Stránské) a Lenky Machové zvládly všechny děti (52 dívek a 8 chlapců) základní bruslařskou abecedu a začaly závodit.
Členové výboru po založení oddílu byli pan Stránský, Kozel, Štěpán, Dubnička, Michel, Klaban, ing.Deutsch, Večeřová, Hadačová, Prellová. V letech pozdějších to byli pan Lohniský, Kavalír, Soukup, Beneš, Jahoda, Babková, Řadová, Mašínová, Prellová, Lohniská.

ceska_michal-mZe závodníků se na soutěžích nejlépe umísťovali Jaroslav Češka, Martin Lohniský, Kateřina Soukupová, Monika Hovorková, Ludmila Dubničková, Iveta Klabanová, Hana Procházková, Vilma Večeřová, Lenka Dražilová a další.

V roce 1980 byl otevřen nový krytý zimní stadion - hala a nějaký čas fungovala i venkovní otevřená plocha. Bylo dost ledu jak pro krasobruslaře tak i pro hokejisty. Byl založen nový oddíl TJ Slavia SČE Děčín a základna vzrostla na 50 závodníků. Trenéři oddílu se měli co ohánět, aby takový počet zvládli. Bohužel záhy byla venkovní plocha zrušena a začal boj o led. Výborné závodnice Radka Doudová, Lenka Jandová, Kateřina Soukupová, Lucie Soukupová, Hana Babková, Vítězslava Rebhounová, Veronika Růžková a Markéta Kubelková nemohly dostatečně trénovat a proto bylo přistoupeno k radikálnímu řešení situace a v Děčíně byl založen ještě další oddíl pod názvem SK Rodass Děčín, jehož ředitelkou se stala soukromá podnikatelka Mária Růžková. Část závodníků přešla pod tento oddíl a část zůstala ve starém oddílu. Nový oddíl zajistil trenérkám Dagmar Lohniské a Ivaně Křivohlavé ještě mezinárodně uznávané trenéry a to Evu Horklovou a Andreje Surajkina. Začalo se i s baletní průpravou pod vedením pedagožky a baletky Radmily Salamanczukové z ústeckého divadla.

zleva-lohniska_hospodkova-mSK Rodass se specializoval na jednotlivce, sólisty (Malachová, Lohniská, Doudová, Jelínková, Hospodková, Sedlmayer a další) a na sportovní dvojice (Růžková - Sedlmayer, Vašáková - Pokorný). Nastalo zlaté období děčínského krasobruslení. Svědčí o tom mistrovské tituly z MČR v párových kategoriích, druhé místo žákyně Malachové a další výborná umístění v pohárových závodech v rámci Českého poháru.

V roce 1997 oddíl SK Rodass zanikl a proto byl založen nový, pokračující klub pod názvem SK Kraso Děčín. U jeho založení stáli trenérky Dagmar Lohniská a Monika Konášová (Hovorková), členové oddílu Lohniský, ing. Vabroušek, ing.Němec a další. Oddíl měl celkem 32 registrovaných závodníků a navázal na dlouholetou tradici krasobruslení v Děčíně.

V současné době má ve svých řadách závodníky Michala Češku, Karolínu Votápkovou, Hanu Thürlovou, Barboru Kopejskovou,Terezu Kopejskovou, Joriku Tojmarou a další začínající závodníky.

Za SK Kraso Děčín
Hauzer Roman, předseda oddílu
 
 
zleva-chabrova-lohniska
Chabrová Zuzana, Lohniská Radka
 
 
zleva-ruzkova-lohniska
zleva - Růžková Veronika, Lohniská Radka,
Chabrová Zuzana, Zelenická Petra, Trpišovská Dana
Copyright © 2023 SK KRASO Děčín Rights Reserved.